Resultatliste Silkeborg Stævnet 50 m 2017

Resultatliste Silkebogstævnet 50 m 2016

Resultaterne fra Silkeborg Skyttekreds' forårsstævne ...

Sidste nyt ...

07-Maj-2017

Opdatering af resultatlisten fra forårsstævnet 2017

Endnu en rettelse på den (de) tidligere resultatlister - vi håber den er helt rigtig denne gang...

09-Maj-2015

Resultater fra Silkeborg Stævnet (forår) 2015

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11 199/08 398/19
2 107971 Bjarke Henriksen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 192/02 195/04 387/06

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10 195/07 393/17
2 121428 John Bundgaard Pedersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 165/00 179/00 344/00

Gevær, 50m. - mesterskab J2
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/09 196/11 395/20
2 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/10 196/02 394/12

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
1 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 194/06 195/11 389/17
2 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 191/03 188/03 379/06
3 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 186/05 189/04 375/09

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
1 22291 Palle Kvist Andersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 187/02 179/03 366/05
2 21889 Freddy Pedersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 159/02 173/04 332/06

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
1 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/12 196/12 395/24
2 18344 Finn Dollerup 09-903 VFB Århus Skyttelaug 197/07 195/07 392/14
3 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 196/05 195/10 391/15
4 25177 John Lund Christensen 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/05 195/08 389/13
5 26268 Jens Eriksen 09-903 VFB Århus Skyttelaug 194/07 195/05 389/12
6 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 192/04 190/05 382/09
7 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 186/05 195/05 381/10
8 22308 Niels Povlsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 189/04 189/06 378/10

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
1 107973 Ole Due Nielsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 182/01 188/05 370/06
2 22262 Preben Jensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 184/01 183/02 367/03
3 22253 Regner Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 179/01 185/02 364/03
4 22676 Carsten Fougner 06-014 Silkeborg Skyttekreds 181/04 181/01 362/05

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
1 21417 Morten Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 198/06 197/08 395/14
2 115943 06-030 Ulstrup Skytteforening 194/02 185/02 379/04

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 194/06 191/06 385/12
2 31371 Tommy Feltsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 187/02 182/03 369/05
3 90819 Anita Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 183/03 173/01 356/04
4 31389 Nikolaj Feltsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 160/00 185/03 345/03

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11
2 107971 Bjarke Henriksen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 192/02

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10
2 121428 John Bundgaard Pedersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 165/00

Gevær, 50m. - Klasse J2
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/09
2 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/10
3 94302 Mathias Havn Sørensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 189/04

Gevær, 50m. - Klasse UNG
1 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 194/06
2 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 191/03
3 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 186/05

Gevær, 50m. - Klasse 3
1 22291 Palle Kvist Andersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 187/02
2 21889 Freddy Pedersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 159/02

Gevær, 50m. - Klasse V1
1 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/12
2 18344 Finn Dollerup 09-903 VFB Århus Skyttelaug 197/07
3 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 196/05
4 26268 Jens Eriksen 09-903 VFB Århus Skyttelaug 194/07
5 25177 John Lund Christensen 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/05
6 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 192/04
7 22308 Niels Povlsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 189/04
8 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 186/05

Gevær, 50m. - Klasse V2
1 22262 Preben Jensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 184/01
2 107973 Ole Due Nielsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 182/01
3 22676 Carsten Fougner 06-014 Silkeborg Skyttekreds 181/04
4 22253 Regner Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 179/01

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1 21417 Morten Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 198/06
2 115943 06-030 Ulstrup Skytteforening 194/02

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 194/06
2 31371 Tommy Feltsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 187/02
3 90819 Anita Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 183/03
4 31389 Nikolaj Feltsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 160/00

04-Februar-2015

Resultater fra Silkeborg Stævnet (vinter) 2015

RESULTATLISTE
Silkeborg Skyttekreds 15 m. stævne 2015

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/12 200/15 399/27

Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 110907 Anders Inuk Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 193/04 199/07 392/11
2 107971 Bjarke Henriksen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 192/02 195/08 387/10

Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 120132 Markus Bruus Mikladal 06-014 Silkeborg Skyttekreds 173/00 172/00 345/00

Gevær, 15m. - Mesterskab J1
1 94302 Mathias Havn Sørensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/03 192/05 385/08

Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 185/01 184/01 369/02

Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 120128 Mads Bruus Sørensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 186/01 185/00 371/01
2 66271 Lisbeth Arboe Jakobsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 180/01 175/00 355/01
3 22291 Palle Kvist Andersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 171/01 175/00 346/01

Gevær, 15m. - Mesterskab V1
1 19511 Thomas S. Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07 199/11 394/18
2 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/02 194/05 385/07
3 22308 Niels Povlsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 195/01 190/03 385/04
4 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/01 193/05 383/06

Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 21443 Jørgen Olesen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 192/04 194/05 386/09
2 21497 Thorvald Ellehede 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 193/06 193/04 386/10

Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 107973 Ole Due Nielsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 188/02 187/00 375/02
2 22253 Regner Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/02 185/01 375/03

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 21417 Morten Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 200/08 197/09 397/17
2 96548 Rasmus Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/04 198/08 393/12
3 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 195/03 197/09 392/12

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 197/03 195/04 392/07
2 110909 Carsten Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 188/01 192/05 380/06
3 90819 Anita Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 186/00 192/05 378/05
4 22414 Lise Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 183/00 186/04 369/04

Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/12

Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 110907 Anders Inuk Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 193/04
2 107971 Bjarke Henriksen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 192/02

Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 120132 Markus Bruus Mikladal 06-014 Silkeborg Skyttekreds 173/00

Gevær, 15m. - Klasse J1
1 94302 Mathias Havn Sørensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/03

Gevær, 15m. - Klasse 2
1 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 185/01

Gevær, 15m. - Klasse 3
1 120128 Mads Bruus Sørensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 186/01
2 66271 Lisbeth Arboe Jakobsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 180/01
3 22291 Palle Kvist Andersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 171/01

Gevær, 15m. - Klasse V1
1 19511 Thomas S. Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07
2 22308 Niels Povlsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 195/01
3 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/02
4 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/01

Gevær, 15m. - Klasse V2
1 21497 Thorvald Ellehede 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 193/06
1 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/06
3 21443 Jørgen Olesen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 192/04

Gevær, 15m. - Klasse V3
1 22253 Regner Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/02
2 107973 Ole Due Nielsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 188/02

Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 21417 Morten Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 200/08
2 21759 Ann Klode 06-002 Them Skytteforening 195/05
3 96548 Rasmus Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/04
4 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 195/03

Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 197/03
2 110909 Carsten Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 188/01
3 90819 Anita Christensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 186/00
4 22414 Lise Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 183/00

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12 200/08 400/20

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 117633 Marie Karoline Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 182/01 191/05 373/06

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 186/02 184/00 370/02

Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 179/00 184/03 363/03

Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/07 199/07 396/14
2 19511 Thomas S. Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/00 195/01 388/01

Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05 197/05 395/10

Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12

Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 117633 Marie Karoline Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 182/01

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG
1 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 186/02

Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 179/00

Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/07
2 19511 Thomas S. Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/00

Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 2
1 32510 Jesper Meyhoff 06-055 Tjørring Idrætsforening 278/94 256/85 534/179
2 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen 06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 257/88 271/89 528/177

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 4
1 32474 John Madsen 06-055 Tjørring Idrætsforening 239/82 232/72 471/154

Standardpistol, 15m. - Mesterskab V1
1 21457 Ivan Jensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 276/93 278/94 554/187

Standardpistol, 15m. - Mesterskab V2
1 22676 Carsten Fougner 06-036 Firmaidrætten Silkeborg Skytteklub 262/90 270/93 532/183

Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 262/91 263/88 525/179
2 22736 Allan Nielsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 258/84 257/86 515/170
3 116123 Flemming Ginnerup 06-014 Silkeborg Skyttekreds 241/74 242/76 483/150
4 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 235/74 236/73 471/147

Standardpistol, 15m. - Klasse 1
1 32357 Knud Erik Sørensen 06-027 Lind Skytteforening 240/51

Standardpistol, 15m. - Klasse 2
1 32510 Jesper Meyhoff 06-055 Tjørring Idrætsforening 278/94
2 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen 06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 257/88

Standardpistol, 15m. - Klasse 4
1 32474 John Madsen 06-055 Tjørring Idrætsforening 239/82

Standardpistol, 15m. - Klasse V1
1 21457 Ivan Jensen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 276/93

Standardpistol, 15m. - Klasse V2
1 22676 Carsten Fougner 06-036 Firmaidrætten Silkeborg Skytteklub 262/90

Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK2
1 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 262/91
2 22736 Allan Nielsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 258/84
3 116123 Flemming Ginnerup 06-014 Silkeborg Skyttekreds 241/74
4 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 235/74

Luftpistol, 15m. - Mesterskab 1
1 82531 Frank Fougner 10-456 Vejle Skytteforening 287/94 289/97 576/191
2 32357 Knud Erik Sørensen 06-027 Lind Skytteforening 276/95 279/91 555/186

Luftpistol, 15m. - Mesterskab 2
1 32510 Jesper Meyhoff 06-055 Tjørring Idrætsforening 230/94 263/91 493/185

Luftpistol, 15m. - Mesterskab 3
1 32474 John Madsen 06-055 Tjørring Idrætsforening 259/85 243/78 502/163

Luftpistol, 15m. - Klasse 1
1 82531 Frank Fougner 10-456 Vejle Skytteforening 287/94
2 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 278/92
3 32357 Knud Erik Sørensen 06-027 Lind Skytteforening 276/95

Luftpistol, 15m. - Klasse 2
1 32510 Jesper Meyhoff 06-055 Tjørring Idrætsforening 230/94

Luftpistol, 15m. - Klasse 3
1 32474 John Madsen 06-055 Tjørring Idrætsforening